Majówka w Karkonoszach z psem

Majówka z psem w Karkonoszach

Lubię góry. Bardzo. Zwłaszcza te psiolubne. Po dwóch latach nieobecności w górach (spowodowanych głównie młodym wiekiem Spocka) stwierdzamy więc, że majówka z psem w Karkonoszach to doskonały pomysł.

Przesieka i Szklarska Poręba z psem

Z przyjemnością wróciliśmy w Karkonosze, spędzając majówkę w Przesiece i Szklarskiej Porębie. Pogoda nam dopisała. Nie było ani za zimno, ani za gorąco, co najważniejsze bez deszczu i w większości słonecznie.

Na górskich wycieczkach spędziliśmy trzy dni. Jako że z formą u nas umiarkowanie i nie mamy parcia na wynik, nie zdecydowaliśmy na większe „wyrypy”. Postawiliśmy na rozchodzenie i długie, całodniowe spacery.

Oto nasza propozycja trzech wycieczek w Karkonosze 

Wycieczka do Zamku Chojnik

Przesieka (Złoty Widok) – szlak żółty do Drogi pod Reglami – szlak zielony przez Zachełmie – Przełęcz Różyckiego – Żelazny Mostek – szlak żółty do Zamku Chojnik – szlakiem czerwonym w dół do skrzyżowania ze szlakiem zielonym – szlakiem zielonym do Jagniątkowa – w Jagniątkowie odbicie na szlak żółty – szlakiem żółtym do Drogi pod Reglami – Przesieka
Czas przejścia wg mapy: 4,5 godz. (nie wliczając odpoczynków)
Trasa ok. 18 km

Wejście na zamek Chojnik z psem

Z Przesieki do Polany

Przesieka (Złoty Widok) – szlakiem żółtym w kierunku Wodospadu Podgórnej – Borowice – szlakiem żółtym ostro pod górę wzdłuż potoku Jodłówka – skrzyżowanie z Drogą Chomontową – dalej szlakiem żółtym do drogi prowadzącej do Strzechy Akademickiej – Polana (ruiny schroniska im. Bronka Czecha) – powrót tą samą drogą do Świątyni Wang – następnie szlakiem zielonym w lewo do skrzyżowania z Babią Ścieżką i Drogą Chomontową – szlakiem zielonym do Borowic – skrzyżowanie z Drogą Sudecką – w lewo żółtym szlakiem – powrót szlakiem żółtym w kierunku Wodospadu Podgórnej – Przesieka (Złoty Widok)
Czas przejścia wg mapy: 5,5 godz. (nie wliczając odpoczynków)
Trasa ok. 20 km

Majówka z psem w Karkonoszach

Wejście z psem na Szrenicę

Szklarska Poręba – szlakiem czerwonym do Wodospadu Kamieńczyka – dalej na Halę Szrenicką – szlakiem czerwonym, a następnie czarnym na Szrenicę – zejście szlakiem czarnym do wyciągu – zjazd na pierwszą stację przesiadkową – dalej pieszo szlakiem zielonym do Rozdroża pod Kamieńczykiem – powrót szlakiem czerwonym do Szklarskiej Poręby
Czas przejścia wg mapy: niecałe 3 godz. (nie wliczając odpoczynków)
Trasa ok. 13,5 km

Majówka z psem w Karkonoszach to za mało? Sprawdź inne propozycje wycieczek w góry:

Góry Izerskie z psem

Wakacje z psem w Szklarskiej Porębie

Beskid Śląski – Wisła z psem

Śnieżnik z psem

Comments: 1

Post a Comment