Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Kompendium wiedzy o Tollerach

Książka o Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Książka „Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Kompendium wiedzy o Tollerach” autorstwa Małgorzaty Korbel. To bestseller i prawdziwa tollerowa biblia, napisana przez hodowcę, praktyka i znawczynię rasy.

Pierwsze wydanie kompendium ukazało się w 2014 roku i już dawno znikło ze sklepowych półek (zobacz wpis: Kompendium wiedzy o Tollerach). Coraz większa popularność rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever i rosnąca liczba właścicieli Tollerów sprawiły, że o książkę często się dopytywano, a jej zdobycie z drugiej ręki graniczyło z cudem.

Kompendium wiedzy o Tollerach – drugie wydanie

W drugim wydaniu książki o Nova Scotia Duck Tolling Retriever znalazło się wszystko, co należy wiedzieć o Tollerach. Publikacja zawiera charakterystykę rasy, opis wzorca oraz kwestie zdrowotne, które trzeba mieć na uwadze. Kolejne rozdziały to wartościowe informacje o pracy Tollera, psich sportach i innych aktywnościach, które można uprawiać z Tollerem. Nie zabrakło praktycznych informacji o wychowaniu szczeniaka, żywieniu i pielęgnacji psa, wskazówek dotyczących podróży z czworonogiem oraz opieki nad psim seniorem.

Książka kompendium wiedzy o Tollerach

„Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Kompendium wiedzy o Tollerach” – po lewej: Spock podczas treningu obedience, po prawej – Weezy na wyprawie w Karkonoszach.

W wydaniu z 2020 roku dział zdrowie poszerzono o encefalopatię degeneracyjną i chondrodystrofię. W rozdziale „Toller w pracy” dopisano informacje o mantrailingu i noseworku oraz Tollerach w ratownictwie specjalistycznym. Co najważniejsze, sporo miejsca poświęcono Working Testom (praca na dummy) oraz próbom pracy myśliwskiej dedykowanym Tollerom (ang. tolling hunting test, szw. tollingjaktprov). W części poświęconej pielęgnacji psa znalazł się nowy fragment dotyczący klejenia uszu, czyli możliwości korekty ich nietypowego jak dla rasy kształtu.

Spock i Weezy w książce o Tollerach

To dla nas zaszczyt i ogromna przyjemność, że w kompendium wykorzystano zdjęcia naszych Tollerów – Spocka i Weezy’ego. Swoim fanom Spock poleca się w wydaniu obedience (uchwycony w kadrze El Torado Magdalena Stodułko) oraz w konwencji tolling testów. Weezy prezentuje się w swoim najmocniejszym ćwiczeniu obedience (zostawaniu) oraz na jednej z naszych górskich wypraw.

„Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Kompendium wiedzy o Tollerach” – gdzie kupić?

Książka „Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Kompendium wiedzy o Tollerach” ukazała się 9 listopada 2020 roku, a cały nakład (150 egz.) rozszedł się w niecałe 24 godziny! Jest jednak nadzieja na dodruk, więc wchodźcie na stronę wydawcy – sklepu Psia Pasja: psiapasja.pl i klikajcie w przycisk „powiadom o dostępności”.

Nova Scotia Duck Tolling Retirever. Kompendium wiedzy o Tollerach

„Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Kompendium wiedzy o Tollerach” – opis prób pracy myśliwskiej Tollerów z wykorzystaniem zdjęć Spocka (Next Generation Peak Performance Dancing with Fire) i jego półbrata Morgana (Born to Break Norm Dancing with Fire).

Here it is! Second edition of the Nova Scotia Duck Tolling Retriever bible written by Mrs. Małgorzata Korbel (Dancing with Fire kennel). The book was an instant bestseller – the entire edition was sold out in less than 24 hours! The book includes photos of Spock and Weezy doing obedience, tolling and hiking.

Post a Comment