Redrivals BURNING SPITFIRE
„MJ”

 

Głowa psa rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Pies ma czarny nos i białe znaczenie na nosie. Jest koloru rudego z białymi znaczeniami.

Szczeniak rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever stoi bokiem na łące. W tle widać drzewa.

RASA:
Nova Scotia Duck Tolling Retriever

KRAJ POCHODZENIA:
Norwegia (hodowla Redrivals)

RODOWÓD: k9data

Ur. 10.02.2022
Płeć: samiec
Wysokość: 
Waga: 

PRACA:
fundamenty obedience
fundamenty dummy

ZDROWIE:
badania zostaną wykonane w odpowiednim wieku

Po długim okresie poszukiwań odpowiedniej hodowli i wymarzonego skojarzenia, do naszej rodziny dołączył Redrivals Burning Spitfire, czyli po domowemu MJ.

MJ pochodzi z dalekiej Norwegii z hodowli Redrivals prowadzonej przez Elisabeth Loehre. Jego matką jest Tesla (Redrivals Wildcard) – Szwedzki Champion Obedience oraz Obediencetoller of the Year z Tollarspecialen 2019. Tesla jest wspaniałym, obediencowym Tollerem i razem ze swoją właścicielką Louise tworzą absolutnie genialny, obediencowy team, który bezgranicznie uwielbiam.

Ojciec MJ’a to Yes (Tollarbos Malliga Yes) – pies z awansem do klasy trzeciej obedience, z powodzeniem startujący w Tollingjaktprov z oceną doskonałą w klasie open. Babcią Yes’a jest matka Xupera i siostra Skoja – jedynych Tollerów, jakie do tej pory startowały na Mistrzostwach Świata Obedience.

Przodkowie MJ’a to również sprawdzone i utytułowane psy tropiące i myśliwskie. Rodowód MJ’a to dla mnie idealne połączenie pracujących Tollerów oraz psów z powodzeniem startujących w zawodach obedience.

MJ jest moją wielką nadzieją i radością. Jest bardzo radosnym, socjalnym, pełnym energii szczeniakiem. Mam nadzieję, że będzie moim pracusiem, moją bratnią duszą w obedience, tą lepszą połową w dummy i partnerem w myślistwie. Jestem bardzo podekscytowana przygodą, w którą wspólnie wyruszamy i tym, co przyniesie nam przyszłość. Czas pokaże, jak daleko zaprowadzi nas ta wspólna droga.

DUMMY

FUNDAMENTY


Stopniowo wdrażamy fundamenty dummy, aby w przyszłości wykorzystać potencjał MJ’a w zawodach Working Test oraz w myślistwie.

OBEDIENCE

FUNDAMENTY


Od pierwszych dni razem budujemy fundamenty obedience, pod przyszłe starty w zawodach. Czerpiemy z tego dużo radości, stawiając na dobrą zabawę i zbudowanie wspaniałej relacji z psem.

WYSTAWY

WYSTAWY 2022


Gorzów Wlkp. – 2 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Klasa młodszych szczeniąt: ocena wybitnie obiecująca
Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie
Sędzia: Andrzej Szutkiewicz (PL)

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu
Klasa szczeniąt: ocena wybitnie obiecująca I/1
Sędzia: Fabrizzio La Rocca (IT)

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu
Klasa szczeniąt: ocena wybitnie obiecująca I/1
Sędzia: Maria-Luise Doppelreiter (AT)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever