Pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever trzyma w pysku puchar Mistrza Polski Obedience Retrieverów w klasie 3 z 2023 roku

Mistrz Polski Obedience Retrieverów OB3

Spock Mistrzem Polski Retrieverów w klasie 3 obedience! Tytuł ten przywieźliśmy wczoraj z Otwartych Mistrzostw Polski Obedience Retrieverów, zorganizowanych w Radziszowie przez krakowski oddział ZKwP. W łącznej klasyfikacji wszystkich startujących psów zdobyliśmy 220 punktów i lokatę 6/13.

Pierwsze zawody po dłuższej przerwie

Był to nasz pierwszy start w zawodach obedience po dłuższej przerwie i jestem z niego bardzo zadowolona. Przez cały przebieg Spock był bardzo otwarty i zmotywowany. Nie pojawiły się problemy, nad którymi mocno pracowałam podczas ostatnich treningów. Niestety, klątwa zera punktów za kwadrat wciąż trwa (podczas kładzenia się w kwadracie Spock położył łapki na taśmie) i musimy to przepracować w jakiś nowy, niestandardowy sposób.

Cieszę się też, że udało się uratować aport kierunkowy, którego wylosowaliśmy najtrudniejszą dla nas wersję. Poza kilkoma potknięciami, pozostałe ćwiczenia zapunktowane zostały wysoko, dzięki czemu start ukończyliśmy z kilkoma dziewiątkami i dyszką za zostawanie w siadzie.

Plan na najbliższe zawody

Kolejne zawody planujemy na luty/marzec przyszłego roku. Jest więc trochę czasu na ponowne rozłożenie ćwiczeń na czynniki pierwsze i podciągnięcie detali.