Wykaz zlotów i imprez Tollerów w 2021 roku

Imprezy i zloty Tollerów 2021

Chociaż pandemia COVID-19 krzyżuje prawie wszystkie plany, europejskie kluby rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever nie ustają w planowaniu aktywności dedykowanych właścicielom Tollerów.

Mimo niesprzyjających okoliczności kluby zakładają organizację przedsięwzięć integrujących rudą społeczność. W planach na 2021 są liczne zawody, seminaria i warsztaty oraz klubowe wystawy.

W niniejszym wpisie przedstawiam tylko niektóre, najważniejsze imprezy i zloty Tollerów zaplanowane na 2021 rok. Nie ujęłam tu wszystkich aktywności, ale tylko te, które są kilkudniowe i obejmują więcej niż jedną dyscyplinę. Czy się odbędą? Trudno przewidzieć. Warto jednak zapoznać się z tym, co dzieje się zagranicą i może (w lepszych, postpandemicznych czasach) pomyśleć o udziale w jednej z imprez lub zlocie Tollerów.

Szwecja – Tollarspecialen 2021

Tollarspecialen to największe i najważniejsze w Europie wydarzenie dedykowane rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Każdego roku, w pierwszy weekend sierpnia, do Szwecji zjeżdżają setki właścicieli Tollerów z całego kontynentu: Szwecji, Norwegii, Danii, Belgii, Finlandii, Niemiec, Austrii, Czech.

Podczas czterodniowego zlotu można obserwować Tollery w oficjalnych próbach pracy myśliwskiej, Working Testach, zawodach agility i rally-o lub obedience. Zwieńczeniem jest nieoficjalna wystawa, którą wszyscy traktują jak najbardziej poważnie.

Tollarspecialen to klasa sama w sobie i bez wątpienia największy Zlot Tollerów na naszym kontynencie. Kilkukrotnie mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Tollarspecialen osobiście. Nasze relacje możecie przeczytać pod poniższymi linkami:

Tollarspecialen 2018
Tollarspecialen 2017
Tollarspecialen 2016
Tollarspecialen 2015
Tollarspecialen 2014

Organizator: Svenska Tollarklubben
Termin: 5-8 sierpnia 2021
Miejsce: Karlsborg/Forsvik

Program:
Czwartek: próby pracy myśliwskiej (tollingjaktprov)
Piątek: próby pracy myśliwskiej (tollingjaktprov), nieoficjalne Working Testy (dummy), nieoficjalne zawody agility
Sobota: próby pracy myśliwskiej (tollingjaktprov), dla początkujących: wstęp do tollingjaktprov (próbny test elementów prób pracy myśliwskiej), zawody rally-o
Niedziela: nieoficjalna wystawa

Więcej informacji: Svenska Tollarklubben

Dania – Tollerdays 2021

Duńskie Tollerdays było naszym wielkim projektem na rok 2020. Niestety, ze względu na pandemię, wydarzenie to zostało odwołane. Obecne ograniczenia w podróżowaniu nie nastawiają nas optymistycznie również na ten rok. Mimo to Tollerdays pozostaje na naszej liście rzeczy do zrobienia.

Organizator: Dansk Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klub (Tollerklubben) 
Termin: 30 kwietnia – 2 maja 2021
Miejsce: Himmerland Camping / i okolice

Program:
Piątek: tropienie
Sobota: próby pracy myśliwskiej (jagtprøve)
Niedziela: wystawa, zawody obedience

Więcej informacji: Dansk Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klub

Norwegia – Tollerfestivalen 2021

Organizator: Norsk Retrieverklubb
Termin: 18-20 czerwca 2021
Miejsce: Halden

Program:
Piątek: test kwalifikacyjny prób pracy myśliwskiej 
Sobota: próby pracy myśliwskiej (Tollingjakt prøve)
Niedziela: wystawa

Aktualizacja 20.03.2021: z powodu restrykcji związanych z pandemią, impreza została odwołana.

Finlandia – Toller Camp 2021

Organizator: Novascotiannoutajat – Nova Scotia Duck Tolling Retrievers ry
Termin: 27-29 sierpnia 2021
Miejsce: Sappee, Pälkäne
W programie spotkania i treningi przygotowujące do prób pracy myśliwskiej, zawodów dummy, dog frisbee, dog dancing, tropienie, sztuczki. Dokładny program w przygotowaniu.

Więcej informacji: Tollerileiri 2021

Aktywności dla Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Przedstawione wyżej imprezy i zloty Tollerów 2021 nie wyczerpują bogatego katalogu aktywności oferowanych Tollerom przez kluby w całej Europie. Warto przejrzeć programy wydarzeń, wystaw, testów i zawodów, jakie kluby Retrieverów i Tollerów organizują w poszczególnych krajach. Szczególnie polecam inicjatywy realizowane przez Czeski Klub Tollera (Toller klub CZ), który organizuje między innymi wspólne treningi dummy oraz treningi TJP (tollingjaktprov) z udziałem zaproszonych gości ze Szwecji.

Post a Comment