Piknik myśliwski Kiszkowo

Piknik myśliwski

Na zaproszenie Koła Myśliwskiego Nr 60 „Sokół” w Kiszkowie wzięliśmy dziś udział w Pikniku Myśliwskim w Kiszkowie. W pierwszej części programu mieliśmy możliwość reprezentowania rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever podczas prezentacji ras psów myśliwskich, m.in. chartów, posokowców, gończych, wyżłów.

Następnie, na bocznym boisku, poprowadziliśmy mini pokaz pracy psów myśliwskich. Opisaliśmy zgromadzonej publiczności, na czym polega praca retrievera. Pokazaliśmy umiejętności naszych psów, opowiedzieliśmy o tym, co, jak i dlaczego trenujemy. Z wielką przyjemnością opowiedzieliśmy też o pochodzeniu Tollerów, ich przeznaczeniu oraz o tym, jak wygląda praca Tollera w łowisku. Z dużym zainteresowaniem widzów spotkała się prezentacja podejścia z psem do umownej zasadzki nad „wirtualną” wodą oraz tollingu.

Ochotnicy mieli możliwość wysłać psa po aport i „zasmucić się”, że pies wraca z dummy-kaczką nie do nich, a do właściciela 🙂 Kilku śmiałków przekonało się też, że dobry rzut dummy to sztuka, a bycie wybornym miotaczem proste nie jest 😉 

Serdecznie dziękujemy Kołu Myśliwskiemu Nr 60 „Sokół” z Kiszkowa za zaproszenie i możliwość pokazania, że Nova Scotia Duck Tolling Retriever to pełnoprawna rasa myśliwska. Idea pikniku, przybliżającego życie lasu, edukację leśną i ekologiczną oraz dobre strony myślistwa, miała ważny walor integracyjny i dydaktyczny.

To cenne, iż nie zapomniano o kynologii łowieckiej. Od dawna zależy nam na promowaniu pracy z retrieverami, w szczególności w kierunku zgodnym z jej przeznaczeniem. Nawet, jeśli nie przepadasz za myślistwem lub pracą na zwierzynie, warto rozwijać naturalne predyspozycje naszych Tollerów w treningu dummy. To wspaniałe zajęcie dla psów, zgodne z ich pasją, a dla nas źródło ogromnej satysfakcji. Polecamy każdemu właścicielowi retrievera!

Post a Comment