Grudniowa motywacja z Paulą Gumińską

Początek grudnia to, już tradycyjnie, wydłużony weekend treningowy z naszym obediencowym klubem NA FALI. Pierwsze dwa dni mieliśmy ogromną przyjemność spędzić z Paulą Gumińską – guru od motywacji i psiego fitnessu, która ku naszej radości zgodziła się przyjąć zaproszenie na przyjazd do Trójmiasta.

Motywacja z Paulą Gumińską

W ręce Pauli oddaliśmy MJ’a, żeby popracować nad jednakowym zaangażowaniem na zabawkę i jedzenie. Póki co MJ jest zdecydowanym zwolennikiem jedzenia i ekscytuje go ono dużo bardziej niż zabawka. Pracowaliśmy więc nad rozróżnieniem sesji na jedzenie i na zabawkę. Rozkręcaliśmy chłopaka, nagradzając za aktywne ćwiczenia zabawą, dzięki czemu udało nam się uzyskać brakującą iskrę zaangażowania. Bardzo lubię ćwiczyć pod okiem Pauli. Paula fantastycznie czyta psy, każdy problem rozkłada na czynniki pierwsze i sama tak mocno angażuje się w sesje, że poziom motywacji rośnie jak na drożdżach.

Treningi obedience

Kolejne dwa dni zimowego zlotu NA FALI spędziliśmy na grupowych treningach obedience. Były więc wejścia indywidualne, przebiegi i sesje rozproszeń, czyli standardowy zestaw dla Spocka i całkowity nowe doświadczenie dla MJ’a. Dla najmłodszego był to dni pełne wyzwań, w których musiał panować nad rozpierającą go (jak zwykle) energią, chęcią bycia wszędzie i sprawdzenia wszystkiego. Cieszę się niezmiernie, że rozproszenia w postaci ludzi nie zrobiły tym razem na MJ’u większego wrażenia.

Post a Comment