Międzynarodowa Wystawa Psów Poznań 2022

W weekend 5-6 listopada 2022 r. uczestniczyliśmy w dwudniowej Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu.

Chociaż MJ nie wygląda już na szczeniaka i tylko kilka dni dzieli go od tzw. młodzieży, zgłosiliśmy MJ’a do klasy szczeniąt. To jedyna kategoria, w której wystawiane mogą być bowiem psy, które nie ukończyły jeszcze 9 miesiąca życia. I tak, oceniani w oba dni przez zagranicznych sędziów, uzyskaliśmy dwa razy identyczny rezultat:

SOBOTA 5 listopada 2022:
Redrivals BURNING SPITFIRE („MJ”)
Klasa szczeniąt – ocena wybitnie obiecująca I/1
Sędzia: Fabrizzio La Rocca (IT)

NIEDZIELA 6 listopada 2022:
Redrivals BURNING SPITFIRE („MJ”)
Klasa szczeniąt – ocena wybitnie obiecująca I/1
Sędzia: Maria-Luise Doppelreiter (AT)

Bardziej niż na „tytuły” liczyłam tu na obiektywną ocenę i rzeczowy opis fachowego, sędziowskiego oka. Jak to jednak na wystawach bywa, nie trafili nam się specjaliści od retrieverów, więc nie usłyszałam wiele poza rzeczami oczywistymi. To chyba główny powód, dlaczego wystawy nie są w kręgu moich szczególnych zainteresowań.

Socjalizacja i spotkania ze znajomymi

Największą nagrodą tego weekendu był dla mnie sam MJ, który w hali pełnej hałasów, ludzi i psów czuł się pewnie i komfortowo. Był skupiony, chętnie współpracował i był na mnie bardzo otwarty. Nieobiektywnie był najukochańszy i najdzielniejszy. 

Towarzyskim elementem weekendu było z kolei spotkanie z innymi hodowcami i właścicielami Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Z niektórymi widzieliśmy się pierwszy raz po długiej przerwie. Z innymi udaje nam się spotykać dość systematycznie. Jeszcze inne osoby mieliśmy ogromną przyjemność poznać po raz pierwszy w tak zwanym „realu”. Lubię kontakty na żywo z innymi tollerowymi ludźmi. Rozmowy z nimi i możliwość obejrzenia różnych Tollerów na żywo to dla mnie zawsze bardzo dobrze spędzony czas. Gratuluję wszystkim pięknych not i zasłużonych tytułów. Do zobaczenia przy następnej okazji!

 

Pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever wystawiany w ringu na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Poznaniu.

 

Two days with MJ at the International Dog Show in Poznań with the results as follows:

Saturday, November 5th
Redrivals BURNING SPITFIRE („MJ”)
Puppy class – very promising I/1
Judge: Fabrizzio La Rocca (IT)

Sunday, November 6th
Redrivals BURNING SPITFIRE („MJ”)
Puppy class – very promising I/1
Judge: Maria-Luise Doppelreiter (AT)

Post a Comment