Zaproszenie na trening dummy i tolling z Jelle Huysmans. Pies z aportem dummy w pysku biegnie po łące.

Warsztaty dummy & tolling z Jelle Huysmans (BE)

W dniach 23-24 kwietnia 2022 r. zapraszamy na – organizowane przez nas – dwudniowe warsztaty dummy & tolling z JELLE HUYSMANS (Belgia).

Treningi dummy specjalnie dla Tollerów

Warsztaty dummy & tolling adresowane są przede wszystkim do właścicieli psów rasy NOVA SCOTIA DUCK TOLLING RETRIEVER, zainteresowanych pracą, do której Tollery zostały stworzone i w której w dalszym ciągu są aktywnie wykorzystywane.

Podczas warsztatów skupimy się na nauce i doskonaleniu umiejętności pracy aporterów na sztucznym aporcie (dummy). Pracować będziemy nad poszczególnymi elementami pracy retrievera – markingiem, pamięcią (memory), ślepym aportem (blind), przeszukiwaniem terenu (field search). Nie zapomnimy też o podstawach, a więc pracy przy nodze przewodnika, spokoju na stanowisku oraz prawidłowym aporcie.

Dodatkowo, na warsztat weźmiemy TOLLING, a więc element pracy wykorzystywany podczas prób pracy Tollerów (tak zwanych: tolling field trials / tolling hunting tests). Zobaczymy w praktyce, jak wygląda i czego wymaga praca, do której nasza rasa została stworzona oraz jakie naturalne cechy i umiejętności powinien posiadać nasz Toller.

Kim jest Jelle Huysmans?

Jelle Huysmans (Belgia) to doświadczony zawodnik i trener, właściciel hodowli Flaming Rockstars. Ze swoimi Tollerami startował w tolling hunting testach (klasa open i elite) oraz licznych WT. Ze swoją suczką Hunter’s Moonlight Bluebell Gwendolyne uczestniczył w IWT 2014 oraz Eurochallenge – CLA Game Fair (UK).

Jak mogę się zgłosić na trening?

Informacje o warsztatach oraz formularz zgłoszeniowy na trening znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku: WARSZTATY DUMMY & TOLLING Z JELLE HUYSMANS

Do udziału w treningach zapraszamy psy na każdym poziomie zaawansowania, które chętnie aportują i szukają dummy oraz mają opanowane podstawy posłuszeństwa.

Do zobaczenia na treningu!

Post a Comment