Trenowanie tollingu u Tollera

Seminarium tollingu – zaproszenie

Z ogromną radością zapraszamy na organizowane przez nas, pierwsze w Polsce, dwudniowe seminarium tollingu ze szwedzkim zawodnikiem, trenerem i sędzią prób pracy Sverkerem Haraldssonem!

Seminarium przeznaczone jest dla właścicieli i miłośników psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever, zainteresowanych pracą, do której tollery, jako rasa myśliwska, zostały stworzone i w której w dalszym ciągu są aktywnie wykorzystywane. Podczas seminarium skupimy się na nauce i doskonaleniu umiejętności tollera jako psa myśliwskiego, koncentrując się na tych elementach, które wyróżniają tę rasę spośród innych retrieverów. Szczególną uwagę przywiązywać będziemy do tzw. tollingu.

Podczas tego weekendu będziemy mieli możliwość poznać zasady i przebieg prób pracy myśliwskiej tollerów, organizowanych m. in. w Szwecji (tzw. tolling hunting testów). Zobaczymy w praktyce, jak wygląda i czego wymaga praca, do której nasza rasa została stworzona oraz jakie naturalne cechy i umiejętności powinien posiadać nasz toller.

Kim jest Sverker Haraldsson?

Szkolić będziemy się pod okiem doświadczonego zawodnika, trenera oraz sędziego – Sverkera Haraldssona, który pracuje z tollerami od 1995 roku. Od 1999 roku Sverker jest aktywnym członkiem Zarządu Szwedzkiego Klubu Spanieli i Retrieverów (Svenska Spaniel och Retriever Klubben) w Szwedzkim Związku Kynologicznym. Sverker pełni rolę Przewodniczącego Komisji Prób Pracy Myśliwskiej Tollerów (Tollingjaktkommitté). Jako zawodnik aktywnie startuje w najwyższej klasie prób pracy, a od 2012 roku jest oficjalnym sędzią prób pracy tollerów. Ze swoim psem River Fox Ganti Quebec Af Gine zdobył prestiżowy tytuł: Svenska Tollingjaktchampion.

Dla kogo jest seminarium tollingu?

Seminarium przeznaczone jest dla psów na każdym poziomie zaawansowania, które chętnie aportują i szukają dummy oraz mają opanowane podstawy posłuszeństwa. Seminarium rozpocznie się w sobotę rano wykładem teoretycznym. Następnie zaczną się treningi indywidualne, dostosowane do umiejętności uczestników. W niedzielę odbędzie się „funny tolling trial”, rozegrany w oparciu o szwedzki regulamin. Starty będą miały cel szkoleniowy, dzięki czemu uzyskamy wskazówki, jak dalej rozwijać nasze treningi.

Gdzie i kiedy?

Data: 23-25 marca 2018 r. (piątek-niedziela)
Miejsce: Radzewice koło Poznania (woj. wielkopolskie)

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku: TUTAJ

Zobacz także: próby pracy dla Tollerów – tolling hunting testy

Zdjęcie: Marcin Rutkowski

Post a Comment