Rozpoczynamy kurs PT

W miniony weekend rozpoczęliśmy kurs PT, czyli podstawowy kurs posłuszeństwa. Nie mogliśmy doczekać się aż nastanie upragniony przez nas czas powrotu do psiej szkoły. Pozytywnie nakręceni psim przedszkolem stwierdziliśmy, że weekend bez towarzystwa psów i ich właścicieli-psiarzy jest weekendem straconym 😛 Poza tym z Rudego wychodzi niekiedy diabeł, więc zajęcia na pewno się przydadzą.

Po pierwszych dwóch zjazdach mamy przewagę nad pozostałymi uczestnikami i w tajnikach psiego posłuszeństwa jesteśmy o krok do przodu. Procentuje chodzenie do psiego przedszkola i ćwiczenia w domu. Motywuje to nas do jeszcze większej pracy, by kurs skończyć z jak najlepszym wynikiem.

Co nas bardzo cieszy to dość zróżnicowana grupa. Weezy uczy się pracować zarówno przy psach bojaźliwych, jak i tych mających problemy z agresją. Ćwiczymy więc skupianie na przewodniku i ignorowanie otoczenia, choćby nie wiem jak było ono ciekawe.

I tak w środku tygodnia odliczamy dni do kolejnego weekendu. W piątek – przedszkole agility, sobota i niedziela – PT. Jak dla mnie – bomba! 😀

Post a Comment