toller obedience

Mistrzostwa Polski Obedience

W ostatni weekend września w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Obedience 2019. Był to bardzo pracowity weekend, podczas którego, jako klub Na Fali, działaliśmy zarówno jako organizatorzy, jak i zawodnicy. Dwa dni zmagań, dwa ringi startujące równolegle – działo się!

Starty klasy 2 przypadły na niedzielę 29 września. Co rzadko spotykane podczas zawodów, start każdego zawodnika podzielony były na trzy części – dwa wejścia indywidualne oraz jedno grupowe. Dla niektórych było to ułatwienie, dla innych trudność lub wyzwanie, zależnie od psa.

Dla SPOCKA, który cały poprzedni dzień spędził nudząc się w samotności (całą sobotę zajęci byliśmy jako pomocnicy i organizatorzy i nie było czasu na dłuższy spacer z psami), był w niedzielę w doskonałym nastroju. Tryskał energią i (choć nie bez mniejszych lub większych błędów) zaliczył przebieg w doskonałym stylu.

Jego nota to 277 pkt., ocena doskonała i awans do klasy 3! Dodatkowo wymarzone, pierwsze miejsce na 17 psów oraz tytuł MISTRZA POLSKI OBEDIENCE 2019 kl. 2!

Dla WEEZY’ego, który dzień przed zawodami lubi się porządnie wybiegać, kipiał nadmiarem energii i dyszał jak parowóz. Mimo olbrzymich chęci, popełnił bardzo dużo błędów. Tak to właśnie jest, gdy Weezy jest przemotywowany – chce za bardzo, a rozumek nie jest w stanie się zebrać do kupy. Ostatecznie Mistrzostwa Polski Obedience dały Weezy’emu 218 pkt., ocenę dobrą oraz lokatę 10 na 17 psów.

Przypomnijmy, Spock jest czwartym polskim Nova Scotia Duck Tolling Retriever, który uzyskał awans do najwyższej klasy obedience. Pierwszym Tollerem z prawem startu w „trójkach” był nasz Weezy. O jego pamiętnym starcie w Szwecji przeczytaj w poniższym linku: Toller w klasie 3 obedience

Post a Comment