Warsztaty w Wąsoszu

Kolejny treningowy weekend za nami. W ramach przygotowań do sezonu na pióro wzięliśmy udział w warsztatach dla wyżłów, płochaczy i retrieverów zorganizowanych przez Komisję Kynologiczną Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lesznie.

W Wąsoszu, gdzie odbywały się warsztaty, stawiliśmy się w gronie: cztery Nova Scotia Duck Tolling Retrievery – MJ, Spock, Smok, Halik oraz złoty rodzynek w postaci Dżumy – Golden Retriever z linii użytkowej. Inne rasy reprezentowały pojedyncze egzemplarze wyżłów i polskich spanieli myśliwskich.

Na treningowy tapet wzięliśmy włóczki zwierzyny drobnej, przeszukiwanie terenu (z ang. free search) oraz pojedyncze aporty (markingi). Bardziej zaawansowani doskonalili aport z dość trudnych szuwarów. Tu psy musiały wykazać się wytrwałością, motywacją, samodzielnością i dobrą pracą nosem. W tej materii bezkonkurencyjny był Dżuma – złoty koń niedzielnych warsztatów.

Po kilku godzinach spędzonych na łąkach w dolinie Baryczy, grupa warsztatowa przeniosła się do Amfiteatru w Wąsoszu, gdzie trwał Festyn Leśny. Tam nasze psy wzięły udział w prezentacji ras myśliwskich oraz krótkim pokazie pracy na dummy.

Post a Comment