Głowa rudego psa rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Pies jest rudy, ma białą plamę na nosie i czarny nos. Widać jego lewy profil.

Nowy Toller w rodzinie SONS OF A GUN

Najwyższy czas przedstawić nowego członka rodziny SONS OF A GUN. Po długim okresie poszukiwań odpowiedniej hodowli i wymarzonego skojarzenia, do naszej rodziny dołączył Redrivals Burning Spitfire (imię rodowodowe), czyli po domowemu MJ

Import z dalekiej Norwegii

MJ pochodzi z dalekiej Norwegii z hodowli Redrivals prowadzonej przez Elisabeth Loehre. Jego matką jest Tesla (Redrivals Wild Card) – Szwedzki Champion Obedience oraz Obediencetoller of the Year z Tollarspecialen 2019. Tesla jest wspaniałym, obediencowym Tollerem i razem ze swoją właścicielką Louise tworzą absolutnie genialny, obediencowy team, który bezgranicznie uwielbiam.
 
Ojciec MJ’a to Yes (Tollarbos Malliga Yes) – pies z awansem do klasy trzeciej obedience, z powodzeniem startujący w Tollingjaktprov z oceną doskonałą w klasie open. Babcią Yes’a jest matka Xupera i siostra Skoja – jedynych Tollerów, jakie do tej pory startowały na Mistrzostwach Świata Obedience.
 
Przodkowie MJ’a to również sprawdzone i utytułowane psy tropiące i myśliwskie. Rodowód MJ’a to dla mnie idealne połączenie pracujących Tollerów oraz psów z powodzeniem startujących w zawodach obedience.
Szczeniak rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever stoi bokiem na łące. W tle widać drzewa.

MJ – jak Michael Jordan

Nowego członka rodziny nazwaliśmy MJ na cześć Michaela Jordana – najwybitniejszego zawodnika w historii NBA. Michael Jordan był (jest) fenomenalnym sportowcem, stanowiącym wyjątkową kombinację solidności, gracji, szybkości, mocy, artyzmu i wielkiego pragnienia rywalizacji. Michael jako zawodnik był niesamowicie pracowitą osobą, chyba najciężej trenującym graczem w tamtym czasie. Nieustannie dążył do perfekcji, ciężko pracując nad tym, aby każda jego słabość stała się mocną stroną. Wymagał wiele od innych, ale nawet dwa razy tyle od siebie. Czy był idealny? Nie, ale kto jest?
 
Jordan przeciwstawiał się grawitacji, dokonywał niemożliwego i stał się bez wątpienia najlepszym koszykarzem wszech czasów. Michael Jordan jest nie tylko wspaniałym sportowcem, skutecznym biznesmenem, liderem, ogromną inspiracją, ale także idolem Krzysztof z lat młodości.
 
Imię MJ było również jedynym, jakie wymyśliliśmy dla chłopaka, które po prostu pasuje. No wiecie – czarny nos, czerwona obroża od dnia narodzin (Chicago Bulls), ten sam znak zodiaku… Tak, wierzę, że imię psa jest samospełniającą się przepowiednią. Mam więc szczerą nadzieję, że MJ, podobnie jak Michael Jordan, pozwoli nam zmienić tę grę i osiągać niemożliwe.
Szczeniak Tollera siedzi bokiem na trawie. Pies jest pomarańczowy. Ma ciemny nos i białą plankę na nosie i klatce piersiowej.

MJ – nasza wielka nadzieja

MJ jest moją wielką nadzieją i radością. Mam nadzieję, że będzie moim pracusiem, moją bratnią duszą w obedience, tą lepszą połową w dummy i partnerem w myślistwie. Jestem bardzo podekscytowana przygodą, w którą wspólnie wyruszamy i tym, co przyniesie nam przyszłość. Czas pokaże, jak daleko zaprowadzi nas ta wspólna droga.
 
Elisabeth and Luise, I can’t thank you enough for entrusting us with this wonderful boy. We’ll do our best to develop his potential and become great like his ancestors.

Post a Comment