Work & Show retriever Weekend 2019

Work & Show Weekend 2019

Work & Show Weekend (24-25 sierpnia 2019) był pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym kraju, łączącym sprawdzian pracy retrieverów na sztucznym aporcie (dummy) z oceną ich eksterieru w ringu wystawowym. Była to bardzo ciekawa i godna upowszechniania inicjatywa, promująca po równi pracę z retrieverem oraz prawidłową, zgodną ze wzorcem budowę psa.

W oba dni retrievery oceniane był przez tych samych włoskich sędziów: Beppe Masia oraz Cinzia Masetti Fedi Sgorbati. To specjaliści zarówno od pracy z psem, jak i eksterieru, a jednocześnie zawodnicy i hodowcy. 

„Work”, czyli Working Test

Weekend rozpoczęliśmy od sobotniego spotkania na łonie natury, gdzie w czasie Working Testów testowaliśmy umiejętności retrieverów w dziedzinie, do której zostały stworzone – w aportowaniu. Rywalizację przeprowadzono w czterech klasach: elementary ( E), novice (L), intermediate (M) oraz open (S), do których łącznie zgłoszono 26 psów. Tu zaliczyliśmy bardzo ładny występ z Weezym, który zajął drugą lokatę w klasie L (o naszym starcie możecie przeczytaj szerzej w relacji z Working Testów Golub-Dobrzyń 2019).

„Show”, czyli wystawa psów rasowych

Drugą część weekendu stanowiła niedzielna wystawa psów, podczas której sędziowie oceniali poprawność budowy psów oraz ich zgodność ze wzorcem. Tej weryfikacji poddaliśmy tylko Spocka (Weezy jest wykastrowany i nie może uczestniczyć w wystawach), który zdobył tytuł „Best of Breed” oraz IV lokatę w wyborze najpiękniejszego psa grupy VIII (patrz wpis: 52. Toruńska Wystawa Psów Rasowych).

Ranking Work & Show 2019

Retrievery biorące udział zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym wydarzeniu liczone były w łącznej klasyfikacji Work & Show. Punkty w rankingu stanowiły sumę punktów za ocenę i lokatę w WT oraz punktów za wystawę (ocena + lokata + wyróżnienia). Punkty bonusowe uzyskać mogli przedstawiciele klasy weteranów. W przypadku, gdyby dwa lub więcej psów uzyskało taką samą liczbę punktów, o lokacie decydowały punkty zdobyte na WT.

Zakończeniem rywalizacji było wręczenie pamiątkowych statuetek podczas niedzielnego finału w ringu honorowym. Podium Work & Show 2019 ukształtowało się następująco:

Lokata I – Sweet Sensation Dark Obsession (Flat Coated Retriever)
Lokata II – Next Generation Peak Performance Dancing with Fire (nasz Spock!)  (Nova Scotia Duck Tolling Retriever)
Lokata III – ReedBed Bardolino (Labrador Retriever)
Lokata IV – Gin Forest and River (Labrador Retriever)

Wielkie brawa dla ZKwP Oddział w Toruniu za pomysł i organizację tego przedsięwzięcia. Szczególne słowa podziękowania dla Pauliny oraz całego zaangażowanego zespołu. Był to fantastyczny weekend! Mam nadzieję, że powtórzymy go za rok!

Zdjęcie: Sontag Studio

Comments: 1

 • TracyHem

  14 listopada, 2019

  Cześć.

  Gdzie mogę pobrać XEvil za darmo na swojej stronie?
  Dostałem informacje od państwa wsparcia. XEvil-naprawdę najlepszy program do rozwiązywania captcha, ale mi potrzebna jest najnowsza wersja.

  Podziękowanie.

Post a Comment