Ocena Pracy Retrieverów Czernikowo

Weezy i Spock zaliczają próby pracy

W minioną sobotę, podczas Oceny Pracy Retrieverów (dawniej: Konkursie Pracy Retrieverów) w Czernikowie, Weezy i Spock zaliczyli Klasę B! Tym samym weszli do nielicznego grona polskich Tollerów z zaliczonymi próbami pracy retrieverów. Cóż, marzenia są po to, aby je spełniać i mierzyć wysoko!

Próbę w Czernikowie wpisałam na listę trzech głównych celów 2018 roku. Chociaż Weezy posiada naturalną pasję do pracy myśliwskiej, potrafi też mieć gorącą głowę, przez co zapomina, że w robocie chodzi o współpracę z człowiekiem, a nie pracę dla samego siebie. Nigdy też nie mierzyliśmy się w pracy myśliwskiej pod okiem sędziów. Chociaż widzę, nad jak wieloma elementami musimy jeszcze solidnie popracować, bardzo ucieszył mnie efekt końcowy – dyplom II stopnia oraz lokata 3/8!

Spock miał tego dnia postawione zupełnie inne cele. W pracy mamy od niego dużo większe wymagania i nie pozwalamy na popełnianie błędów, nawet tych drobnych. Znając jego możliwości, poprawiamy przykładowo ścieżkę tropową, gdy zamiast iść dolnym, chwyta zapach górnym wiatrem. Kosztowało nas to część cennych punktów, jednak dobrowolnie decydowaliśmy się na tę stratę. Tym razem dyplom III stopnia i lokata 5/8. Dla Spocka na pewno nie był to ostatni udział w ocenie pracy retrieverów, a dopiero początek testowania jego umiejętności.

 

Post a Comment