Pies rasy myśliwskiej biegnie po zielonej łące aportując bażanta.

Warsztaty kynologiczne w Lesznie

W niedzielę 5 lutego uczestniczyliśmy w spotkaniu miłośników psów ras myśliwskich i warsztatach kynologicznych zorganizowanych przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Lesznie.

Posokowce, wyżły, płochacze, psy gończe, no i retrievery, osoby początkujące i trochę bardziej zaawansowane, myśliwi i nie myśliwi – wszyscy mieli możliwość popracować ze swoimi psami. Dla wielu osób było to pierwsze tego typu spotkanie i pierwszy kontakt z użytkowością swojej rasy. Dla nas – możliwość bardzo dobrego treningu.

MJ (Redrivals Burning Spitfire) po raz drugi miał kontakt z bażantem – na włóczce i przeszukaniu terenu.  Młodziak pokazał świetną pracę nosem i naturalny talent. Do dopracowania mamy jeszcze szybkość podejmowania aportu i pewność chwytu, co, jak sądzę, przyjdzie z czasem i doświadczeniem. 

Fajnie było obserwować pracę różnych teamów, spotkać miłośników różnych ras i dzielić się wrażeniami i doświadczeniami przy kiełbasce i ognisku. Zarządowi PZŁ w Lesznie dziękujemy za tę cenną inicjatywę i prosimy o więcej, bo jak widać zapotrzebowanie na takie warsztaty jest ogromne! A teraz cóż – do roboty i działamy dalej!

Post a Comment