Seminarium tollingu Sverker Haraldsson

Zapraszamy na trening tollingu!

W weekend 29-31 marca 2019 r. zapraszamy na drugi w Polsce, dwudniowy trening tollingu ze szwedzkim zawodnikiem, trenerem i sędzią prób pracy panem Sverkerem Haraldssonem!

Tolling? Co to takiego?

Marcowe seminarium przeznaczone jest dla właścicieli i miłośników psów rasy NOVA SCOTIA DUCK TOLLING RETRIEVER, zainteresowanych pracą, do której Tollery, jako rasa użytkowa, zostały stworzone i w której w dalszym ciągu są aktywnie wykorzystywane.

Podczas seminarium skupimy się na nauce i doskonaleniu umiejętności Tollera jako psa pracującego, koncentrując się na tych elementach, które wyróżniają tę rasę spośród innych retrieverów. Szczególną uwagę przywiązywać będziemy do tzw. tollingu. Jeśli nie wiesz, jak to wygląda i na czym to polega, seminarium jest idealną okazją, aby zobaczyć tę „sztukę” w praktyce!

Podczas tego weekendu będziemy mieli możliwość poznać zasady i przebieg prób pracy Tollerów, organizowanych m. in. w Szwecji (tzw. tolling testów). Zobaczymy w praktyce, jak wygląda i czego wymaga praca, do której nasza rasa została stworzona oraz jakie naturalne cechy i umiejętności powinien posiadać nasz Toller.

Szkolimy się pod okiem najlepszych

Szkolić będziemy się pod okiem doświadczonego zawodnika, trenera oraz sędziego – Sverkera Haraldssona, który pracuje z tollerami od 1995 roku.

Od 1999 roku Sverker jest aktywnym członkiem Zarządu Szwedzkiego Klubu Spanieli i Retrieverów (Svenska Spaniel och Retriever Klubben) w Szwedzkim Związku Kynologicznym, pełniąc rolę Przewodniczącego Komisji Prób Pracy Myśliwskiej Tollerów (Tollingjaktkommitté).

Jako zawodnik aktywnie startuje w najwyższej klasie prób pracy, a od 2012 roku jest oficjalnym sędzią prób pracy tollerów. Ze swoim psem River Fox Ganti Quebec Af Gine zdobył prestiżowy tytuł: Svenska Tollingjaktchampion, czyli szwedzki tytuł Championa Pracy Tollerów – creme de la creme w zakresie pracy użytkowej z NSDTR. 

Dla kogo przeznaczone jest seminarium?

Seminarium przeznaczone jest dla psów na każdym poziomie zaawansowania, które chętnie aportują i szukają dummy oraz mają opanowane podstawy posłuszeństwa.

Seminarium rozpocznie się w sobotę rano wykładem teoretycznym, po którym zaczną się treningi indywidualne, dostosowane do umiejętności uczestników. W niedzielę odbędzie się „funny tolling trial”, rozegrany w oparciu o szwedzki regulamin. Starty będą miały cel szkoleniowy, dzięki czemu uzyskamy wskazówki, jak dalej rozwijać nasze treningi. Treningi i „funny tolling trial” odbędą się na sztucznych aportach – tzw. dummy.

Więcej informacji o marcowym seminarium oraz formularz zgłoszenia na stronie wydarzenia na Facebooku: TRENING TOLLINGU

 

Zdjęcie: Marcin Rutkowski

 

Przeczytaj również:

Relacja z seminarium tollingu 2018

Na czym polegają testy pracy Tollerów?

Post a Comment