Tollery na Pikniku Przyrodniczo-Łowieckim

Tollery jako psy pracujące? A jakże! W minioną sobotę, na zaproszenie Koła Łowieckiego Nr 60 „Sokół”, wzięliśmy udział w Pikniku Przyrodniczo-Łowieckim w Kiszkowie, gdzie promowaliśmy Nova Scotia Duck Tolling Retriever, jako rasę myśliwską i pracującą. W skład naszej reprezentacji weszli: Rysiu, Smok, Spock, Weezy i Halik.

Najpierw pokazaliśmy psy podczas pokazu ras myśliwskich, zajmując, jako grupa Tollerów, trzecie miejsce w głosowaniu publiczności.

Następnie zorganizowaliśmy pokaz pracy naszych psów, demonstrując, na czym polega praca retrievera oraz jak przy wykorzystaniu dummy trenować z Tollerami, rozwijając ich umiejętności i predyspozycje. Pokazaliśmy też, czym jest tolling, wyjaśniając pochodzenie i specyfikę pracy Nova Scotia Duck Tolling Retriever.

Treningowy weekend kontynuowaliśmy również w niedzielę. W składzie powiększonym o Murph, Rubi i Dextera odbyliśmy wspólny trening dummy. Nasze statystyki: siedem Tollerów, bliżej nieokreślona liczba przyniesionych dummy oraz jeden szczeniak, który zaliczył w ten sposób pierwszy, socjalizacyjny „trening”.

Były to bardzo intensywne, pracujące dni. Pozdrawiamy serdecznie wszystkie Tollery, które weekend spędziły treningowo i pracująco, zwłaszcza naszych dobrych znajomych, którzy wzięli udział w dzisiejszych Working Testach w Bełdowie.

 

Post a Comment