Szczeniaki Tollera FCI

Nasze szczeniaki dorastają

Nasze szczeniaki Nova Scotia Duck Tolling Retriever dorastają. Piszę: „nasze”, bo chociaż mieszkają daleko (niektóre ponad 3,5 tysiąca kilometrów od nas), wciąż czuję się z nimi bardzo związana. 

Miot Nova Scotia Duck Tollinig Retriever w hodowli Lorevy

Asti (Lorevy Yasenia) – z miotu Spock x Lana (Lorevy Zafira) – ma już rok i osiem miesięcy. Całkiem duża z niej panna, z wyglądu mieszanka swoich rodziców. Chociaż z ciała podobna jest bardzo do matki, w jej głowie widzę duże podobieństwo do Spocka. Asti podbija obecnie wystawowe ringi. Na tegorocznej Wystawie Światowej (World Dog Show) w Amsterdamie, w klasie otwartej, uzyskała ocenę doskonałą i lokatę drugą. Dwa dni wcześniej na wystawie „Benelux Winner” z notą doskonałą zajęła miejsce trzecie w tej samej klasie.

World Dog Show 2018 - Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Zdjęcia: Елена Чернавских

Szczeniaki Nova Scotia Dcuk Tolling Retriever w hodowli z Jesenické smečky

Szczeniaki z miotu Spock x Abby (Abby from Hana fields) lada moment skończą 5 miesięcy. Wszystkie się socjalizują i poznają świat, część zaczęła treningi w kierunku aktywności, jakie planują z nimi ich właściciele. Obserwowanie rozwoju całej jedenastki sprawia nam wiele satysfakcji i naprawdę nie mogę się doczekać, co z nich wyrośnie. Poniżej dwa filmiki naszych papisi:

Joy (Abby’s Ninja Cole z Jesenické smečky) i Monika Alice Krajcirova:

Duck (Abby’s Ninja Lloyd z Jesenické smečky) i Eliška Nekardová:

Więcej o potomstwie po naszym psie znajdziecie na podstronie Spocka: szczeniaki Tollera

Zdjęcia w belce górnej: Denisa Frýdlová

Post a Comment