Egzamin psa towarzyszącego PT1

Spock – pan doskonały na egzaminie PT1

Po szwedzkim debiucie Spocka w obedience nie było innego wyjścia, jak rozpocząć starty również na krajowym podwórku. Zgodnie z planami, zgłosiliśmy Rudego na egzamin PT1 organizowany przez rodzimy oddział ZKwP, który odbywał się 29 sierpnia na terenie Hipodromu Wola. Był to bardzo udany występ. Krzysiek i Spock zdobyli ocenę doskonałą, 198/200 pkt i pierwszą lokatę w konkurencji trzech psów.

Z przebiegu jesteśmy bardzo zadowoleni, chociaż nie zabrakło i minusów. Na pierwszy ogień treningowy musi pójść teraz chodzenie przy nodze, któremu jeszcze daleko do ideału oraz aport (tym razem nie podobał nam się powrót kłusem zamiast pięknym kurcgalopem). Bardzo fajnie wypadło przywołanie, zmiany pozycji i zwolnienie do biegu (jednorazowy myk wykorzystany tylko na potrzeby egzaminu). Większych uwag nie mamy również do zostawania w siad i waruj.

Co jednak najważniejsze, to kolejne, niezwykle cenne doświadczenie zdobyte przez naszych domowych debiutantów. Każdy start w zawodach uczy nas czegoś nowego, pokazuje, co wychodzi bardzo dobrze, a co jeszcze kuleje. Na własnej skórze doświadczamy, czego potrzebuje od nas pies i w jaką stronę powinny pójść nasze treningi. Kolejny cel – klasa 1 obedience, już w październiku.

Post a Comment