Tollarspecialen 2015 Szwecja

Spock na wystawie – Tollarspecialen 2015

Ostatni dzień Tollarspecialen to tradycyjnie duża, nieoficjalna wystawa Tollerów. 356 psów, zgłoszonych w 11 klasach, w tym osobnej dla rudych z dyskwalifikującymi wadami (np. zbyt zabielonych) oraz tej dla mnie najcenniejszej – psów pracujących.

Spocka zgłosiliśmy do klasy młodzieży. Bardzo zależało mi na ocenie zagranicznego sędziego oraz na porównaniu z innymi zgłoszonymi Tollerami. Moim zdaniem (choć trudno mi tu o obiektywizm) Spoczynson jest ładnym, proporcjonalnym Tollerem, któremu do ideału brakuje tylko 2-3 cm wzrostu.

Spock na wystawie – klasa młodzieży

W klasie młodzieży zgłoszonych było 29 samców. Handler ze mnie żaden, ale udawałam, że o wystawianiu wiem wszystko – w głowie miałam rady Gosi i Michała, a w duchu dziękowałam za nauczenie psa samokotroli. W długim, jak jeszcze nigdy, porównaniu i czekaniu na swoją kolej, udało nam się wejść do czołowej ósemki i zdobyć jedną z SIEDMIU w naszej klasie not HP (Honorary Prize), czyli odpowiedników oceny doskonałej.

Poniżej opis Spocka:

Nice dog, many good points, beautiful head and expression. Lovely eyes, nice neck, excellent front. Lovely bone and feet, perfect substance, strong topline, good rear. Excellent construction. Moves with drive and style. Well presented and handled.

Zobacz relacje z innych wyjazdów na TOLLARSPECIALEN:
Tollarspecialen 2018
Tollarspecialen 2017
Tollarspecialen 2016
Tollarspecialen 2014

Post a Comment