Rodzinny Piknik Łowiecki w Krzywiniu

W niedzielę 20 sierpnia 2023 wzięliśmy udział w Rodzinnym Pikniku Łowieckim w Krzywiniu zorganizowanym z okazji 100 lat zjednoczonego łowiectwa w Polsce.

Na zaproszenie Komisji Kynologicznej Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lesznie mieliśmy możliwość reprezentować retrievery i przedstawić krótki pokaz pracy naszych psów. W skład ekipy demonstracyjnej weszły cztery Tollery (Spock, MJ, Smok i Halik) i dwa Golden Retrievery (Berek i Dżuma). Poza nami obecne było liczne grono innych ras myśliwskich, takich jak gończe, posokowce, polskie spaniele myśliwskie, wyżły, czy płochacze niemieckie.

Sama impreza to był prawdziwy organizacyjny majstersztyk! Nie zabrakło stoisk edukacyjnych, kuchni myśliwskiej, rękodzieła, pokazów strzeleckich, muzyki myśliwskiej, stoisk kół gospodyń wiejskich z ich specjałami oraz strefy zabaw dla dzieci. Przygotowany program był bardzo bogaty i każdy znalazł w nim coś dla siebie. Gratulacje i brawa dla Zarządu Okręgowego Polskiego Zarządu Łowieckiego w Lesznie za perfekcyjną organizację wydarzenia.

PS. Po trudnym (trudniejszym niż się spodziewałam) pożegnaniu Weezy’ego, życie toczy się dalej swoim rytmem. Zaakceptowaliśmy naszą obecną rzeczywistość i odnaleźliśmy się w niej na nowo. Tak to już jest. Trzeba być wdzięcznym za to, co tu i teraz i doceniać chwile, które mamy.

Zdjęcie w nagłówku: Marcin Rutkowski

Post a Comment