Artykuł o rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever (Tollerach) w miesięczniku "Brać Łowiecka"

O Tollerach w „Braci Łowieckiej”

W majowym wydaniu miesięcznika „Brać Łowiecka”, dedykowanemu myśliwym i sympatykom łowiectwa, znajdziecie artykuł poświęcony aporterom, a w nim parę słów od nas o Tollerach.

Praca myśliwska z Nova Scotia Duck Tolling Retriever

W swoim krótkim wpisie staraliśmy się przybliżyć rasę Nova Scotia Duck Tolling Retriever i pracę, do której została ona stworzona. W tekście przedstawiono również sylwetki trzech innych ras z grupy retrieverów: Labrador retriever, Flat Coated retriever oraz Chesapeake Bay retriever.
 
Artykuł zilustrowany został zdjęciem naszego Spocka (Next Generation Peak Performance Dancing with Fire) uchwyconego w kadrze Marcin Rutkowski Photography. Marcin, jeszcze raz dziękujemy za zgodę na wykorzystanie zdjęcia!
 
Dziękujemy Redakcji „Braci Łowieckiej” oraz panu Dariuszowi Skowronkowi za możliwość podzielenia się naszym doświadczeniem z pracy z Tollerami jako psami myśliwskimi

„Brać Łowiecka” – gdzie przeczytać?

Miesięcznik można nabyć w salonikach prasowych. Wersja elektroniczna artykułu pt. „Psie puzzle” dostępna jest także na stronie miesięcznika „Brać Łowiecka”.

Toller jako rasa myśliwska

Jeśli jesteście zainteresowani Tollerami i chcielibyście się dowiedzieć więcej o ich pierwotnej użytkowości, zapraszamy do lektury artykułów opublikowanych na naszym blogu:

Post a Comment