Opis Tollerów w Dog and Sport

O pracy Tollera w „Dog and Sport”

Na czym polega praca rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever, jako psów myśliwskich? O tym przeczytać można w wielu opisach dostępnych w Internecie oraz kilku książkach, które ukazały się na rynku europejskim. Co jednak zrobić, jeśli nie jest się myśliwym? Jak inaczej wykorzystać i doskonalić umiejętności Tollerów? Możliwości jest kilka. W treningach skupić możemy się na sztucznym aporcie, tzw. dummy, i zmierzyć się na zawodach retrieverów na dummy lub Working Testach. Jeśli mamy możliwość pracować na zwierzynie, możemy przygotować naszego psa do konkursu pracy retrieverów.

Zawody i testy dla retrieverów

O tych dyscyplinach, dedykowanych retrieverom, przeczytać możemy w tegorocznym numerze 1 i 2 dwumiesięcznika „Dog and Sport”. Z artykułów Agnieszki Wojtków (Laboratorium.dog) dowiecie się, do jakich zawodów lub testów warto przygotować psa i na czym one polegają. Poznacie zadania, z którymi zmagają się tam retrievery. Zgłębicie również słownictwo – żargon, którym powszechnie posługują się wszyscy sędziowie, trenerzy i zawodnicy.

O Tollerach w „Dog and Sport”

Jesteśmy dumni, iż w obu artykułach udało się wspomnieć o specyficzniej pracy Tollerów, która wyróżnia tę rasę spośród innych retrieverów. W obu artykułach znalazły się fragmenty, naszego autorstwa, opisujące Tolling oraz testy dedykowane wyłącznie rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever – tzw. tolling hunting testy. Agnieszce bardzo dziękujemy za pamięć o Tollerach oraz daną nam możliwość przybliżenia czytelnikom ich pracy jako psów myśliwskich. I oczywiście – zachęcamy do lektury! Oba numery dwumiesięcznika dostępne są w sprzedaży na oficjalnej stronie magazynu „Dog and Sport”.

Artykuł o pracy Tollerów jako psów myśliwskich w magazynie "Dog and Sport". O Tollerach w "Dog and Sport".

Post a Comment