kwalifikacje obedience

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Obedience 2021

19 i 20 czerwca 2021 r., w pomorskim Tuchomie, odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw Świata Obedience 2021. W tych dziwnych, pandemicznych czasach również kwalifikacje były inne niż do tej pory. O składzie mistrzowskiej drużyny decydowały bowiem wyniki tylko tych zawodów. A zatem: dwa dni kwalifikacji, dwa równoległe ringi, dwie sędziny (pani Katarzyna Drobik-Michalska oraz pani Nadine Hess). Do tego szalony upał i ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. No i my – ja i Spock oraz nasz debiut w klasie 3 obedience.

Debiut w klasie 3 obedience

Oboje ze Spockiem nienawidzimy upałów tak mocno, jak tylko się da i oboje cierpieliśmy katusze z powodu żaru lejącego się z nieba. Obawiałam się, że w takich warunkach start będzie dramatyczną walką o przetrwanie. Mały, rudy piesek starał się jednak na miarę swoich obecnych umiejętności i mogliśmy się cieszyć z zaliczonego, pierwszego startu w gronie najlepszych zawodników obedience. Nie obyło się bez głupich błędów oraz – co mnie najbardziej boli – wyzerowanego kwadratu, który do tej pory był jednym z tak zwanych pewniaków, a więc ćwiczeń, których się nigdy nie zawala. Mimo wszystkich potknięć uważam, że daliśmy z siebie tyle, ile na ten moment mogliśmy.

Wyniki kwalifikacji do Mistrzostw Świata Obedience 2021

Dzień pierwszy zakończyliśmy z oceną dobrą (205/320 pkt) i lokatą 15/26 psów. Podobnie dzień drugi – ocena dobra (212/320 pkt), lokata 16/25. W łącznej klasyfikacji zajęliśmy miejsce 15 na 26 startujących psów, co jak na debiut i zawody tej rangi uważam za całkiem przyzwoity wynik.

Drużyna NA FALI na Mistrzostwach Świata

Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy w ten upalny weekend wywalczyli upragnione noty i kwalifikacje. Pękam z dumy, bo w składzie reprezentacji Polski znajdzie się mocna ekipa naszego klubu NA FALI: Joanna Hewelt i Tough, Joanna Hewelt i Venom, Magdalena Stodułko i Shot oraz Klaudia Szymańska i Keen. Będziemy z całych sił trzymać kciuki za powodzenie „naszych” na Mistrzostwach Świata Obedience 2021. A te już w połowie sierpnia w Szwajcarii. 

Rasa Nova Scotia Duck Tolling Retriever w obedience

 

Zdjęcia w poście: Alicja Matejuk – Fotografia

Post a Comment