Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich Uzarzewo 2019 - Najpiękniejszy Pies Użytkowy

Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich Uzarzewo

XVII Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich, zorganizowana przez Oddział Poznański ZKwP, odbyła się 1 czerwca 2019 r. w podpoznańskim Uzarzewie. Wystawy poświęcone rasom myśliwskim należą do moich ulubionych kategorii psich wystaw. Wydarzenia tego typu są bardziej kameralne, a prezentowane tam psy należą do ras, które zwykle w mniejszym lub większym stopniu mnie interesują. Dodatkowego uroku wystawie dodawała jej organizacja na terenie przypałacowego parku należącego do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie.

Od dobrych kilku lat nie byliśmy uczestnikami wystaw. Po uzyskaniu tytułów Młodzieżowego Championa Polski i Championa Polski przerzuciliśmy się po prostu na wyjazdy na seminaria obedience i dummy. Owszem, na wystawach pojawialiśmy się od czasu do czasu, jednak raczej jako obserwatorzy. Zbliżający się wyjazd na Euro Dog Show do Austrii zmotywował nas jednak do odkurzenia wystawowej ringówki i przypomnienia sobie, jak to jest wystawiać psa w ringu.

Tym sposobem Spock (Mł. Ch. PL, Ch. PL Next Generation Peak Performance Dancing With Fire) uzyskał ocenę doskonałą i pierwszą lokatę w klasie użytkowej, CWC/CAC oraz tytuł Najlepszego Psa Użytkowego w rasie. W finałach pojawiliśmy się w ringu honorowym na wyborze Najpiękniejszego Psa Użytkowego, gdzie wśród reprezentantów innych ras myśliwskich, posiadających certyfikat użytkowości, uzyskaliśmy bardzo dla nas cenną lokatę IV.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever dual purpouse - hunting, working and showing on a dog show Pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever na wystawie psów

Za zdjęcie górne dziękuję: Monika Bęcka. Zdjęcia dolne: Clockwork Shepherd’s pics

Post a Comment