Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu

Dwie międzynarodówki w Poznaniu

7-8 listopada 2015 to dwie, coroczne Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu. W tym roku w ringu oglądać można było chyba rekordową, jak na Poznań, liczbę tollerów – 16 w sobotę i 19 w niedzielę – z Polski, Niemiec, Szwecji oraz Danii. Była więc okazja, aby pogawędzić z wystawcami oraz przybyłymi znajomymi tolleromaniakami.

W oba dni wystawiliśmy Spocka w klasie pośredniej. Doskonale wiedzieliśmy, że to, co jeszcze uchodziło w młodzieży, w wyższych klasach płazem ujść nie może. Mam tu na myśli spockowe 45,5 cm wzrostu (cóż, Bozia więcej nie dała), które nie przeszkodziły jednak w zdobyciu bardzo pięknych ocen:

7.11.2015 – ocena dosk. I, CWC/CAC,
8.11.2015 – ocena dosk. I, CWC/CAC.

Poniżej uzyskane opisy:

Dobry typ, trochę mały. Poprawna głowa, jasny nos, poprawne uszy, dobra szyja, poprawna klatka piersiowa, dobre kątowanie kończyn, poprawna sierść, dobry ruch i temperament.
~ sędzia Maria Gvozdieva

 

Nieduży, proporcjonalnie zbudowany pies, ładna, samcza głowa, dobrej długości szyja, doskonała górna linia, doskonale osadzony i noszony ogon. Doskonały ruch i temperament. Bardzo dobra prezentacja.
~ sędzia Renata Niklasiewicz

Weekend zaliczamy do bardzo udanych nie tylko ze względów wystawowych. Korzystając z hali, tłumu ludzi i psów, zrobiliśmy bardzo fajny mini trening obedience, który pokazał, że otoczenie nie jest dla Spocka problemem.

W piątek przed wystawą udało nam się natomiast wybrać do lasu z Kirsten i Frankiem (hodowla ThorWills Red Buffoons) i ich psami, aby poćwiczyć dummy. Od naszych niemieckich znajomych otrzymaliśmy masę cennych wskazówek i pomysłów na trening. Spock po raz pierwszy doświadczył pióra w pysku i dzielnie nosił suszoną kaczkę. Pełen zachwyt, cudownie spędzony czas i cenne rady do wdrożenia w życie!

 

Post a Comment