Lorevy Yasenia - representing Nova Scotia Duck Tolling Retriever -at Austrian Winner 2019.

Asti na European Dog Show 2019

Wyjazd na Europejską Wystawę Psów do Austrii był niepowtarzalną okazją do spotkania z suczką z pierwszego miotu Spocka z rosyjskiej hodowli Lorevy.

Lorevy YASENIA (Asti)

Lorevy YASENIA (Asti), bo o niej mowa, jest pierworodną córką Spocka ze skojarzenia z Lorevy ZAFIRA (Lana). Na co dzień mieszka Yekaterinburgu w Rosji, leżącym ponad 3 300 km od Poznania. Europejska Wystawa Psów w Wels była więc idealną okazją do ponownego spotkania i bliższego poznania Asti.

Jaki ojciec, taka córka

Pod względem wyglądu Asti jest prawie doskonałą kopią Spocka. Oboje mają niezwykle podobne znaczenia, futro i identyczne głowy (za wyjątkiem oczu, które odziedziczyła po matce). Co mnie bardzo cieszy, Asti ma dłuższe łapy i bardzo dobre proporcje.

Asti mieliśmy okazję oglądać zarówno na wystawie, jak i na spacerze. W mojej ocenie, pod względem charakteru, jest mieszanką rodziców. Chętnie aportuje, ma pasję do wody, jest psem niezwykle energicznym. Przypomina mi nieco babcię Trin. Jasno komunikuje psom, jeśli czegoś sobie nie życzy i nie jest wobec nich uległa. Nie szuka zwady, jednak zna swoją wartość i ma swoje zdanie.

Asti na European Dog Show 2019

Asti bardzo ładnie pokazała się na Europejskiej Wystawie Psów oraz Austrian Winner 2019. W sobotę, w klasie championów, uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 2/7, res. CACIB, res. CACA i została Wicezwycięzcą Europy. Kolejnego dnia wygrała klasę championów – lokata 1, CACA, CACIB, BOS, Austrian Winner 2019!

Елена, serdecznie gratulujemy wyników! Dziękujemy Ci za wspólnie spędzony czas oraz wspaniałą opiekę, jaką sprawujesz nad naszą Asti.

Na zdjęciu od lewej: Asti (Lorevy Yasenia) oraz Spock (Next Generation Peak Performance Dancing with Fire)

Przeczytaj również: Next Generation Peak Performance Dancing with Fire na EDS 2019

Post a Comment